از این زمانه دلم سیر می شود گاهی

و چقدر آن گاهها زیاد هستند.

چهار سال است که روز به روز دارم می گویم دریغ از دیروز.

چهار سال است که دائم دارم سعی می کنم همه ی چیزهایی که دیدم را تحمل کنم و ندید بگیرمشان. خیلی چیزهایی که نمی شود گفت. خیلی چیزها که احساس می کنم با اینکه تقصیر من نبوده، ولی گفتنشان باعث کوچک شدن خودم می شود. ولی دیگر چقدر تحمل کنم؟ مگر اعصاب فولادی دارم؟

کی می تواند بفهمد وقتی هرجایی که می روی یک چشم مریض دنبالت هست چه حسی دارد؟ وقتی توی کلاس درس که یک محیط کاملا آموزشی است نشستی و می شنوی که دو تا آقای پشت سرت در مورد اندام تو صحبت می کنند. وقتی توی اتوبوس هستی و کمک راننده چشم ازت بر نمی دارد. وقتی توی یک جمع می روی که کمی ارتباطاتت گسترده بشود و آنجا آدمهایی آنقدر پیله می شوند که به  کل پایت را از آنجا میبرند. وقتی یک مرد آنقدر بهت ابراز علاقه می کند که باورش می کنی و برنامه ی ازدواج می گذارد و بعد آقا متاهل از کار در می آید. وقتی یواش به گوشت می رسانند که فلان دو نفر برای مخ زدنت (چقدر بدم می آید از این اصطلاح) شرط بندی کرده اند. وقتی دوستت توهم می زند که دوست پسرش بهت علاقه دارد و رابطه اش را باهات قطع می کند.وقتی زن یک آقایی که خیلی نمیشناسیش فکر می کند که داری علاقه ی مردش را ازش می گیری و بهت زنگ میزند. وقتی صفحه ی کامنت هایت را باز می کنی و میبینی آدمهایی که نمی شناسیشان هر حرفی از دهنشان در می آمده زدند و حتی نوشتنت را هم به پای نیتهای کثیف خودشان گذاشتند. به کی بگویم آن روز چطور همه ی کوچه ای که تمام نمیشد را دویدم . به کی بگویم آن شب دلم می خواست توی خیابان باشم و توی آن خانه نباشم. به کی بگویم دلم نمی خواهد برای اینکه آرامشم را به هم نزنند توی هر محیط جدیدی که میروم حلقه دستم بکنم. کی میفهمد وقتی باور می کنی که بین این همه آدم کثیف یک نفر را پیدا کردی که واقعا انسان  است و بعد می فهمی او هم یکی از جنس بقیه  و با همان دیدها بوده چه حالی می شوی؟

شاید اینها برای شما یک شیطنت و تفریح و یا هرچیز دیگری باشد ولی نه جیگر، نه زندگی که وجود من را آتش میزند.

به پدر و مادرم هم بگویم که بیشتر از من غصه می خورند.

گاهی فکر می کنم که حالا که شرایطش را می توانم فراهم کنم از ایران بروم. بعد سریع توی ذهنم می آید که اگر آنجا هم همین طوری بود و یک روز دلم گرفت و همین چند دوستی که دارم و می توانم باهاشان درددل کنم و پدرم که وقتی نگاهش می کنم مطمئن می شوم که یک مرد روی زمین هست که واقعا به خاطر خودم  و تا همیشه دوستم دارد هم نبود، چه کار کنم؟

به کی بگویم دلم می خواهد هیچ وقت بزرگ نمیشدم. که دلم میحواهد هیچ وقت تحصیل نمی کردم. هیچ وقت اجتماعی نمی شدم. کاش تا همیشه بچه می ماندم و هیچ وقت از خانه ی پدر و مادرم بیرون نمی آمدم.

نمی دانم چه کار کنم دیگر. تو این محیط کثیفتان فضا برای نفس کشیدن من کم است. اینجا همه خودشان را آن طوری که دوست دارند نشان میدهند و بعد که می شناسیشان می بینی هزار درجه با آن که می گویند فرق دارند. نه انگار که همان آدمی است که فکرهایش را می خواندی.

نمی بخشم. مدتها است که بخشیدن را فراموش کردم.

این وبلاگ بسته می شود. ایمیل ادرسم عوض می شود. خط موبایلم عوض می شود. من محیطی به اسم وبلاگستان نمی شناسم. هیچ آدمی را هم اینجا نمی شناسم.

شما را به خیر و ما را به سلامت

/ 10 نظر / 5 بازدید
مرضي

این مشکلات مال همه ی همه ی دخترها و زنهای ایرانیه

مرضي

هر کسی به شکلی و نوعی مردهای کثیف ایرانی نمونه اند توی کل دنیا... البته شاید بعد از عربها و البته نگاههای نگران و افکار پریشان همسرانشان از شناختی که از مردهایشان دارند ناشی می شود.

مرضي

خدا می داند که گاهی چه گریه ها که نکرده ایم چه دردها که نکشیده ایم از دست این مردها بعد مجبور می شویم خنده هایمان را کمرنگتر کنیم... اخمهایمان در هم برود دوری و دوستی و اولین نگاه بد از کسی دیدیدم دورش را خط قرمز بکشیم و بداینم هر مردی از هر راهی که صمیمیتر می شود حتما قصد بدی دارد... و مثل جزامی از او فرار کنیم

مرضي

حرف خیلی زیاده سمیرا جان هر جا که هستی هر جا بری دنیا همین رنگ هست... (کم و بیش) امیدوارم موفق و موید باشی

من متاسفم فکر میکردم همه مثل خودم هستند از اینکه چنین تصمیمی گرفتید و شاید من مقصرش باشم خودم را نخواهم بخشید ولی از شما طلب بخشش میکنم. - زن قرارهای نافرجام- یکی از جنس تو ولی نه با اندیشه تو- دلم میخواست با هم مناظره میکردیم اونوقت شاید به نتایج منطقی میرسیدیم که نیاز به طوفان اینچنینی نباشد......

مارو باش که داشتیم رو دیوار کی یادگاری مینوشتیم باز هم متاسفم هم برای خودم و بیشتر برای شما

چقد عقده ای بودی و نمیدانستیم. هرز ه هایی مثل تو جاشون تو وبلاگستا ن نیست.متاسفم برای ادمای اطرافت ......................[سبز] [سبز] [سبز]

کیاکوچولو

برای دومین بار اشکمو در آوردی دفعه اول وقتی بود که اون داستان مسخره عاشق شدنت رو گذاشتی. پسره زندونیه رو میگم... الانم بزور جلوی خودمو نگه داشتم... از مرد بودن خودم بدم اومد از اینکه منم مثل بقیه دیده میشم. یه آدم هیز و.... سمیرا اصرار نمیکنم بمونی. همیشه یه دوست خوب بودی واسم و هیچوقت فراموشت نمیکنم. واست دعا میکنم هرجا هستی خوش باشی و زندگی به کامت باشه. منتظر میشینم تا اولین کتابت بیرون بیاد تا سرمو بالا بگیرم خدارو شکر کنم واسه موفقیتت. سمیرا ازت یه خواهش دارم.(جالبه اولین باریه که بهت میگم سمیرا) فقط خودت باش و عوض نشو مثل بقیه نشو میدونم سخته ولی ارزشش رو داره. موفق باشی و پایدار مامان مهربون.

آفتاب

عزیزم سلام.ممنون از نظرت.متاسفانه وقتی باهات آشنا شدم که از همه چیز و همه کس خسته شدی و داری وبلاگتو می بندی.من نیومدم از خودم دفاع کنم چون یه جورایی حرفتو قبول دارم! من احساسات کودکانه ای دارم ولی خوب جوجو منو با همین احساسات پذیرفته و دوست داره! اصلن یکی از دلایلش برای دوست داشتن من احساسات کودکانمه! بعدشم آخه عزیزم اگه یه نفر نخواد عشقش رو از دست بده و ازش بخواد بین اون و رفتارهای عذاب آور یکی رو انتخاب کنه بچه س؟! اونم بعد از مدتها تلاش برای رفع کردن همهی سو تفاهم ها؟! نمی دونم شاید حرفت درست باشه ولی یه وقتایی آدم به جایی می رسه که دیگه طاقتش طاق می شه... ممنون که اومدی و مرسی از نظرت. مواظب خودت باش...اگه تصمیم گرفتی به دنیای مجازی برگگردی خوشحال می شم بازم ببینمت.[لبخند][گل][لبخند]