گریمون هیچ، خندمون هیچ

اگر از طرفی اهل تحلیل هستی و منطقی و از طرف دیگر بسیار احساسی، اگر همیشه عقل و احساست با هم در جنگ هستند، اگر تشنه ی آن هستی که یک بار و فقط یک بار عقل و احساست کنار هم قرار بگیرند، نه رو به روی هم، بگذار من بهت بگویم؛ آن موقع می شوی سمیرا.

ما زنها استاد دروغ گفتن به خودمان هستیم. استاد نادیده گرفتن خودمان.

اگر بگوییم که ما  محبت و توجه نمی خواهیم درست مثل این است که مردی بگوید نیازهای جنسی اش برایش مهم نیست.

اگر بگوییم برایمان مهم نیست که به چشم مردی که با او هستیم، بهترین باشیم، درست مثل این است که بگوییم از این که زیبا وخاص باشیم بدمان می آید.

ما زنها همه مثل هم هستیم. همه تشنه ی علاقه و محبت و زیبایی. همه وقتی مردی را دوست داریم، سر تا پا چشم می شویم دنبالش و همه ی حرکات ورفتارش را زیر ذره بین می گذاریم و اگر زنی از چند متری مردمان رد بشود اسم و فامیل و پدر و مادر و همه ی زندگی آن زن را در می آرویم. حسادت ویژگی ذاتی ماست. و قطعا در صورتی نسبت به مردمان حسود نخواهیم بود که دوستش نداشته باشیم. و در صورتی این حسادت کنترل خواهد شد که از علاقه ی مردمان مطمئن باشیم.

خیلی از ما زنها وقتی می خواهیم رابطه ای را نگه داریم، کور می شویم و چشمشان را روی همه ی اشتباهات طرف می بندیم. سعی می کنیم صبور باشیم و برای هر چیزی یک دلیل بتراشیم. هر جا مشکلی پیش می آید، از ترس اینکه مبادا حقیقی باشد به کل سعی می کنیم نبینیم که این مشکل هست. اینکه علاقه ی کم مرد را به چشم می بینیم ولی سعی می کنیم  باور کنیم  که این آخرین درجه ی محبت این مرد هست. مثلا وقتی مردمان روز تولدمان را فراموش می کند، شاید به نظر خیلی صبور و باوقار بیاییم که فقط لبخند بزنیم و سعی کنیم این طور فکر کنیم که چیز مهمی نبود. طفلک آنقدر فکرش مشغول است و سرش شلوغ است که یادش نمانده است. در صورتی که ته دلمان ناراحت هستیم. می دانیم که تمام آن روز را منتظر همان یک تبریک خاص بوده ایم. می دانیم که اگر تنها زن زندگی آن مرد بودیم، فقط یک روز را می خواست به یاد بسپارد. می دانیم که دیگر پرت ترین مرد هم می داند که این مناسبتها برای زنها مهم است. در صورتی که وقتی به زبان می آوریم که مهم نیست، در واقع به زبان آوردیم که روز تولد من مهم نیست. خودم هم مهم نیستم. تو هر جور که دوست داری رفتار کن. و تو هم، مثل خودم، هر جور که دوست داری من را نادیده بگیر.  شاید واقعا الان زن دیگری توی زندگی آن مرد نباشد، ولی کدام زنی دوست دارد با سایه ی یک زن که توی گذشته ی مرد بوده زندگی کند. و یا نه؛ کدام زن حاضر می شود بگوید که باشد زندگی و وقت من مهم نیست، وقت و انرژی و احساسم را برای این مردی که الان توی این مقطع خاص به آرامش نیاز دارد، می گذارم و همه ی سختی ها و بی محبتیهایش را تحمل می کنم که بعدا راحتی زندگیش و محبتش مال زن دیگری بشود؟

اینها اشتباهاتی بود که من کردم. ولی خوشحالم که زود به خودم آمدم. و گرچه خیلی سخت بود، و خیلی طول کشید و به سختی توانستم این حقیقتها را بپذیرم، ولی بالاخره پذیرفتم و احمقانه سرم را پایین ننداختم و به این وضعیت ادامه ندادم.

می دانید؛ فکر می کنم باید یک دفترچه برای خودمان درست کنیم و قبل از اینکه وابسته بشویم اشتباهات طرف را بنویسیم. باید با خودمان صادق باشیم و ببینیم تا چند اشتباه می تواند واقعا اتفاقی و عادی باشد. و از کجا به بعد دیگر نشانه است. باید قبل از وابسته شدن مطمئن شد که این آدم ارزش احساس و محبت من را دارد یا نه.

/ 17 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کیاکوچولو

هرکار کنید این چیزا تو وجودتون هست و نمیتونید کتمان کنیدشون...

عباس

فکر کنم یه کم بی لنصافی میکنی[لبخند] این چیزایی که گفتی به مرد و زن بودن ربطی نداره و هر آدمی میتونه در این رابطه قرار بگیره[چشمک]

ویسپوران

یا منطق مطلق یا احساس مطلق دو تاشو نمیشه توی یه جسم داشت !

شهرزاد

ولنتاینت مبارک دوستم[قلب][گل]

ممد

کلاه برداری که مرد و زن نداره

مرضي

راست می گی سمیرا خودمان را نادیده می گیریم بی محبتی ها را پای بی احساسی شان می گذاریم فراموشی شان را می بخشیم بدون هیچ عذر خواهی و خیلی چیزهای دیگر

محمد

ما زنها استاد دروغ گفتن به خودمان هستیم. استاد نادیده گرفتن خودمان. 100 درصد قبول دارم

اخبار ایران

سلام لطفا به من هم سر بزن http://www.roshantab.com