ارغوان

تمام صبح را شنا کردم. تمام عصر را کلاس داشتم. خسته و کوفته خودم را به خانه رساندم تا کمی چای بنوشم، فکر کنم و استراحت کنم. فکر کنم، به همان چیزی که چند سالیست فکرم را مشغول کرده. که چرا بعضی آدم ها خیلی راحت زندگی میکنند ولی بعضی دیگر نه! که چرا بعضی ها بدون تلاش چیزهایی را به دست می آورند که حتی رویایش را هم نداشتند ولی بعضی دیگر باید جان بکنند تا به همه ی چیزهایی که خواستند، که برایش برنامه ریختند، نرسند. که فکر کنم و باز فکر کنم. که باز و باز و باز فکر کنم. آنقدر فکر کنم که از فکر کردن هم خسته بشوم. آنقدر که چایی که ریخته بودم سرد بشود و دوباره ریختن چایی فرصتی بشود برای نفس تازه کردن. که در همین چند قدم، نفس عمیقی بکشم و بگویم دختر، اگر زندگیت سخت بوده، بد جایی هم نرسیدی. شاید بعضی آدمها باید با شرایط سخت دست و پنجه نرم کنند، تا اول از همه به خودشان ثابت بشوند.

ثابت کن سمیرا...

...

هفته گذشته دو تا از دوستان دوران کودکیم یادم کردند. حس خوبیست. خیلی خوب. حس سبکی. حس این که من هم کودکی ای داشته ام. باور میکنی؟!

ارغوان شاخه همخون جدامانده من 
آسمان تو چه رنگ است امروز ؟ 
آفتابی ست هوا ؟
یا گرفته است هنوز ؟

من در این گوشه که از دنیا بیرون است
آفتابی به سرم نیست
از بهاران خبرم نیست
آنچه می بینم دیوار است
آه این سخت سیاه
آن چنان نزدیک است
که چو بر می کشم از سینه نفس
نفسم را بر می گرداند
ره چنان بسته که پرواز نگه
در همین یک قدمی می ماند
کورسویی ز چراغی رنجور
قصه پرداز شب ظلمانی ست
نفسم می گیرد
که هوا هم اینجا زندانی ست
هر چه با من اینجاست
رنگ رخ باخته است
آفتابی هرگز
گوشه چشمی هم
بر فراموشی این دخمه نینداخته است...

/ 14 نظر / 54 بازدید
نمایش نظرات قبلی
همایون

[تعجب] با این حساب بعداز اییییییین همه مدت انتظار تو همین یکی دو روزه پست جدید دارید دیگه نه [نیشخند]

همایون

آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی ویژه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کشور نویسندگان ،روزنامه نگاران ، هنرمندان بخش هنر : موسیقی ، هنرهای تجسمی ، هنرهای نمایشی http://honarcredit.ir/index.php/honarcredit-s-news /63-khabarbimetakmili " عضویت در صندوق "

امین

سلام سمیرا خانوم امیدوارم خوب باشی عالی مینویسی دوست قذیمی امیدوارم تو غربت بهت خوش بگذره . منم آپ شدم به منم سر بزن خوشحال میشم.

سعید خاکی

سلام وبلاگنویس عزیز من یک طراح قالب وبلاگ و سایت هستم و همانند شما توی وبلاگ فعالیت می کنم. برای پیشرفت وبلاگ های ایرانی قالب های شخصی طراحی می کنم تا از نظر طرح و گرافیک هم با سایت ها بتونن رقابت کنن و بتونن بازدید کننده بیشتری رو جذت وبلاگشون کنن . اگر علاقه دارین که شما هم قالب شخصی داشته باشین به وبلاگ من سر بزنید ، من خدمات مختلفی در حوزه طراحی و برنامه نویسی انجام میدم که امیدوارم برای شما هم مفید واقع بشه ... منتظر شما هستم ... سعید خاکی

همایون

سلام از بس آمدم و خواندم تمام صبح را شنا کردم. باور کنید دارم غرق می شوم [نیشخند] آپ نمی کنید ؟!

همایون

سلام پیشاپیش فرا رسیدن سی امین سال تولدتون را تبریک عرض میکنم. [گل][گل][گل] من کیک میخوام :دی

همایون

فرا رسیدن پاییز 1393 خورشیدی بر شما مبارک [گل]

همایون

سلام یادش بخیر یک زمانی آنقدر تند تند اینجا آپ میشد که وقت نمی کردم کامنت بذارم اما حالا تو یک پست 8 کامنت گذاشتم ! اینطوری پیش بره رکورد داره اینجا میشم. [چشمک]

همایون

بهتر بود می نوشتید تمام سال را شنا کردم! آپ کنید دیگه :دی

همایون

شب یلداتون مبارک [گل]