شک نمی کنم

بهش گفته بودم این راهی که داری میروی به قهقرا هم نمی رود. گفته بودم خوب میشناسمشان و این طوری و آن طوری.گریه کرده بود. گفته بودم برای خودت میگویم. تشکر کرده بود. حرف ما تمام شده بود ولی دیگرانی بودند که همه چیز را آن طور که ما می خواستیم، نمی خواستند.دوباره برگشته بود و با عصبانیت گفته بود چرا همه چیز را کامل و آن طور که باید، نمی گویی. گفته بودم همه چیز را در همان حد که لازم هست، و درست همان طور که باید، گفتم. عصبانی تر شده بود و گفته بود نه! مشکل تو این است که به زور می خواهی خاص باشی. جوابش را نداده بودم. حتی نگاهش هم نکرده بودم. وقتی جلوی یک جمعیت نه خیلی کم، داد زد و بد و بیراه گفت هم نگاهش نکردم. می دانستم نمی داند، یا کم می داند. خیلی کم. و چطور باید به آن کسی که کم می دانست، زیاد می گفتم؟! درست که هم سن بودیم ولی شرایط خاص زندگی من خواسته بود که بیشتر تجربه کرده باشم، نه لزوما که بیشتر بدانم.  آخر من هنوز پایم را به این دنیا  نگذاشته بودم. هنوز حتی تصمیم به آمدن هم نگرفته بودم.

دوستهای جدیدی بودند که نمی دانم از کجا پایشان را به زندگی من گذاشته بودند. ولی بی شک حادثه دوستی اینها به حادثه محبت او ربط داشت. و بی شک دوست نبودند. با بهترین عنوان ها صدایم می کردند. گاه و بیگاه محبت می کردند و توجه نشان می دادند. ولی می شنیدم که پشت سرم هم زیادی محبت می کنند. آرام بودم، نگاهشان می کردم ، خودم را ازشان دور نگه می داشتم و لبخند میزدم. دوستیشان را هیچ وقت باور نکرده بودم. آنها هم نمی دانستند. یا خیلی کم می دانستند. چطور باید آرامشم را برایشان معنا می کردم. گفته بودند فقط می خواستیم بدانیم بعد چهار سال چطور به این آدم سرد دل داده. نگاهم کرده بود و معذرت خواهی کرده بود. گفته بود که تو (هم) بیگناه، به خاطر علاقه من تو این بازی افتادی. نگاهش کرده بودم و بهشان حق داده بودم. من هم دختر بودم و می دانستم چنین پسری برای هر دختری می تواند وسوسه برانگیز باشد گرچه به من تعلق نداشت. ولی من توی هیچ بازی ای نیافتاده بودم. همان طور که هیچ وقت توی هیچ نقطه ای گیر نکرده بودم.

آخر نمی دانستند. نمی دانستند که من هنوز تصمیم به آمدن هم نگرفته بودم. دستهایم هنوز گرم هم نشده بودند که یک دست سرد، محکم گرفتشان و من را به دنبال خودش کشید. و من با پایی که شاید بود و شاید نبود دنبالش رفتم.در آخر همه ی توانی که نداشتم را برای مقاومت جمع کردم.  مقاومت کردم. مدتها مقاومت  و تقلا کردم تا دستهایم را از آن دستهای سرد بیرون کشیدم. من همه ی جونم را همان جا گذاشتم و بعد پیکری که بود و نبودش معلوم نبود را توی خاک سرد زمینی که بود، خواباندم. و بعد از آن نه تنها دستها، که تمام بدن من هیچ وقت گرم نشد.

/ 6 نظر / 4 بازدید
مهنوش

قدر زیبا مینویسید خیلی تاثیر گذار به ما سر بزنید خوشحال میشم تبادل لینک کنیم

مکتوب

بموقعش خودش گرم میشود . جای نگرانی نیست .

مکتوب

لینک منو درست کن لطفآ . منو یاد وبلاگ فیل تر شده ام ننداز . :)) احساس خوب خاص بودن برای وبلاگ فیلتر شده . :)) تو فکر میکنی اصلآ خوندن و فیلترش کردن ؟

رضا

سلام و درود بر شما متن زیبایی نوشتدید و بسیار ژرمعنا ..بشنو از نی چو حکایت کند .....زندگی فراز و نشیب زیادی دارد و دوستانی زیادی می آیند و میروند و گاها یک و یا چند نفر از آنان انسان را بخوبی درک میکند و به تمام نقاط و روزنه های دل و قلب آدم اشنا میشوند و گاها دست تقدیر و یا سرنوشت دستان آنان طبق گفته شما سرد میشود ....ولی دوست عزیز زندگی هنوز تموم نشده و ادمه دارد و مطمئن باش خورشید خانم فردا صبح طلوع خواهد کرد ...حتی اگر ما نباشیم ..مطمئنا خیریتی درکار بوده و مطمئن باشید روزی دستان گرمی دستان شما گرم خواهد کرد و معنای واقعی و چهره زندگی را بشما نشان خواهد داد ....از صمیم قلب برایتان آرزوی تندرستی و سعادتمندی در تمامی مراحل زندگانی دارم در پناه حق و خدا نگهدارتان ... [گل]

رضا

دیگه از خستگیهام خسته شدم دیگه از بستگیهام بسته شدم میزنم تیغ از بند بستگی ها مگر آزاد بشم از خستگی هام مگر آزاد بشم از بستگی هام بسه دیگه موندن توی این قفس بسه دیگه تشنگی بدون آب خوردن فریب و دیدن سرآب واسه هر کی دلم تنگ میشه تا می فهمه دلش از سنگ میشه دوستی از روی زمین پاک شده مردی و مردانگی خاک شده هر کی فکر خودشه توی این زمونه تو نخ آب یخ و گرمای نون باید حرف دلم را گوش کنم غم دنیا را فراموش کنم دستم را بلند کنم به آسمون خودم را رها کنم و از این و اون دلم جدا کنم از آدما .... سینه ام را پر کنم از یاد خدا دیگه بسه انتظار ....... ابر رحمت بر سر دنیا ببار شب تاره آسمون .......خورشید را بردار بیا .... [گل]

كدخدا

امیدوارم زودتری داغ شی [ابله]