دلواپسی

نزدیک یک سال است که ننوشتم. نه اینکه وقت نبود، گیج بودم. وقتی از ایران دور می شوی، روزی حداقل یک بار به این نتیجه میرسی که هرچی خواندی و شنیدی و دیدی اشتباه است. و دغدغه هایی که در ایران داشتیم به نظرمان احمقانه می آید. سالهایی از عمرمان که می توانست خیلی سازنده باشد، با دغدغه هایی مزخرفی که به خوردمان میدادند هدر رفته. فکری که می توانستی روی کار درست حسابی بگذاری، پای مسائل پیش پا افتاده، پوسیده. این میشود که اینقدر از زندگی و کشورهای دیگر عقب می مانیم. این می شود که در سی سالگی به این نتیجه میرسی که تمام راهی که رفتی اشتباه بوده فقط به خاطر این که راهی که باید می رفتی، توی کشور خودت بسته بوده. از کشور هم منظورم دولت نیست. دقیقا به مردم اشاره می کنم. مردمی که خواسته هایشان را به زبان نمی آورند، خودشان را به آن چیزی که برایشان مهیا است محدود می کنند و اگر چیزی بیشتر از آن نصیبشان بشود، به رنگی که نباید، رنگ عوض می کنند برای دو لقمه بیشتر. اوایل دلم می سوخت. بعد تر عصبانی میشدم. حالا اما آرامم. به جایی رسیدم که می گویم سرنوشت هرکسی دست خودش است. آدمهای چیزهایی را دارند که می خواهند. اگر بعضی ها آرزوهای کوچک دارند به خودشان مربوط است. کاری که می توانم بکنم این است که خودم را نجات بدهم. 

از این به بعد می نویسم. بیشتر. مداوم. نمی گذارم قلم دوباره ازم روی برگرداند.

....

هوای همه جای دنیا ابری است. مردم به جان هم افتاده اند. در چه عصری زندگی می کنیم؟

...

موهایم را که کوتاه کرده ام، بیشتر می فهمم که چقدر به پدرم شباهت دارم. پیچی که جلوی موهایم می خورد و روی پیشانی ام می خوابد... آخ... من سالهاست که این پیچ را دیده ام ولی همیشه روی صورت پدرم... این طور می شود که آدمهایی که دوستشان دارم را درون خودم پیدا می کنم و دل تنگیهایم نه کم تر و نه بیشتر، که بوی خاص خودشان را می گیرند. گندمک، زندگی همین است. بریدی برای چیزهایی که خواستی. از دست دادی تا به دست بیاوری. ادامه بده...

/ 7 نظر / 46 بازدید
ملت بلاگ

با ياري حق تعالي و سپاس از تيم قدرتمند ملت بلاگ و به شکرانه سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملي و جهاد مديريتي توانستيم با افتخار سرويسي در خور شأن ملت ايران در جهت هر چه شکوفا شدن فرهنگ غني و بي بديل فارسي زبانان در سراسر دنيا بنا نهيم و به خود مي باليم که ميزبان ملت ايران در امر وبلاگ نويسي هستيم.

سارا

سلام خوبي؟ چند روز پيش يکي از دوستام سايت زير رو بهم معرفي کرد که باهاش تبادل لينک کنم من فکر کردم تاثيري نداره ، ولي بعد از اين که وبلاگم رو توي اين سايت و سايت هاي شبيهش لينک کردم هر روز بازديد وبلاگم زياد ميشه. خواستم اين سايت ها رو به تو هم معرفي کنم . حتما تبادل لينک کن چون لذت وبلاگ نويسي تو آمار بالاست.

داود(خورشید نامه)

سلام خوشحالم که می نویسی ... چو یاران بیایند باران بیاید

همایون

نیومده رفت تو مایه های سخت سخت نوشتن [نیشخند] خوش آمدید [گل] به سلامتی از این به بعد هر روز آپ دیگه ؟ [لبخند] ... نه ما با دولت کاری نداریم ، حرف حرف خودمان است بس! قرار تو این دنیا هر سختی را تحمل کنیم در عوض تو اون دنیا کنار نهر آب زیر سایه درخت حوریان بیان بادمون بزنن ...

...

متنت بسیار زیبا بود خصوصا آنجا که نوشتی موهایم را که کوتاه کرده ام بیشتر ...

مهندس

واقعا همینه عده زیادی از مردم اصلا کار کردن با اونها حتی مدیر اونها بودن هم ارزش و زیبایی نداره

امیر

رؤیا : شما آدم موفقی هستید. چیزهای زیادی می‌دونی. استاد : دونستن خوش‌بختی نمی‌‌یاره. رؤیا : راحتی که می‌یاره. آدمی که می‌دونه خیالش راحته. استاد : شایدم همین دونستن عذاب‌ش بده. رؤیا : مهم نیست اگه دنیاش عوض شه به عذاب‌ش می‌ارزه... "شبهای روشن"