سین

دست چپم را بین برگه های دو صفحه ی رو به روی کتاب میگذارم تا ورق نخورد. دست راستم بدون اینکه منتظر فرمانی از طرف من باشد، تند و تند مینویسد. نگاهم به دست چپ است. مثل یک ستاره ی دریایی روی برگه ی کتابم. انگشت هایم را از هم بازتر میکنم. حالا بیشتر ستاره ی دریایی را شبیه است.

دست راستم به "است" میرسد. مثل همیشه قلمم روی "س" دیگری گره میخورد.  نگاهم را از دست چپم برمیدارم و نوشته ام را نگاه میکنم. نه! درست ننوشتم. این "ات" هست نه "است" .

انگشت های دست چپم را روی برگه ی کتاب تکان میدهم. 

دست راست دندانه های "س" را درست میکند. 

ستاره ی دریایی جان پیدا کرده است.

نگاهم را ازش بر میدارم و دوباره "س" را نگاه میکنم و دندانه هایش را میشمارم. درست نمیشود. الان بیشتر شبیه "الست" است تا "است".

ستاره ی دریایی هنوز تکان میخورد.

با روان نویسم یک خط ضخیم تر روی "س" میکشم تا صاف بشود. و با سه خط عمودی ضخیم دندانه ها را درست میکنم.

نوشته های روی کاغذ کتاب، پاهای ستاره ی دریایی ام را قلقلک میدهند.

هرچی نگاهش می کنم این "س" برای من "س" بشو نیست. نه انگار که اولین حرف اسمم هست. نه انگار که اولین حرفیست که نوشتنش را یاد گرفته ام.

ستاره ی دریایی ام بین آن زمین ناهموار، یک منطقه ی صاف را پیدا کرده که پاهایش را اذیت نکند. نگاهش میکنم. اشتباه نکرده. آن قسمت هیچ نوشته ای نیست.

دست راست هنوز دنبال درست کردن "س" است.  "س" مثل اول همه ی "سمیرا" هایی که هیچ وقت به دست من درست نوشته نمیشوند. مثل همه ی "سمیرا" هایی که بعد از نوشتنشان باید برگردم و درستشان کنم.  کاغذ زیر دستم تکان میخورد. ستاره ی دریایی کلافه میشود. از روی کاغذ کتاب به روی کاغذ دست نوشته ام سر میخورد تا به دست راست کمک کند. ستاره ی دریایی محکم روی کاغذم مینشیند تا تکان نخورد.  دست راست "است" را خط میزند. راهش همین است. همیشه همین طوراست. من خط زدن را خوب بلدم. همه ی "است" را خط میزنم و به جایش می نویسم "میباشد" ...

/ 17 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
همایون

داری رو کتاب جدیدی کار می کنی ؟

همایون

خوشبحالت

همایون

موفق باشید.

سعیدی

با سلام به وبلاگ ما هم سری بزن

سمیرا

خیلی زیبا بود.اگه فهمیدی که سمیرا رو چطور میشه نوشت.به من هم خبر بده.[منتظر]

مهسا

این ستاره دریایی اصلا میگذاره چیزی هم بنویسی؟ تایپ کنی خیلی بهتره ستاره دریایی هم به کار میوفته کمتر شیطنت میکنه مشکلی هم با سین و شین و قاف و کاف نداری ...

شاعر

سلام دوست عزيز وبلاگ زيبايي داري به منم سر بزن البته به چت روم ما سر بزن لحظاتي شاد در کنار يکديگر اينم ادرسش هست http://golhayeiranchat.ir

روشنک

شیرزاد طلعتی وبلاگ مکتوب رو میشناسی ....مگه نه؟ بارها براش کامنت گذاشتی ...جمعه پر کشید و رفت

همایون

میتونم بپرسم که آیا در نمایشگاه کتاب آیا از انتشارات کتاب شما هم غرفه ای هست ؟ و اینکه آیا می توان نسخه ای از کتاب های شما تهیه کرد ؟